SUOMEKSI
IN ENGLISH

Suomen Kääpiösnautserikerho ry - Finska Dvärgschnauzerklubben rf

Kääpiösnautsereiden trimmausta

Alla lista trimmaajista, jotka ovat halunneet antaa yhteystietonsä kääpiösnautserien trimmausta kaipaavien käyttöön.

SKSK ry ei vastaa trimmaajien hinnoittelusta, osaamisen tasosta eikä työn laadusta.

Listalle voivat ilmoittaa tietonsa yksityishenkilöt (ei yritykset), jotka tarjoavat trimmauspalveluja ja ovat SKSK ry:n jäseniä. Mikäli haluat tietosi tälle listalle, laita sähköpostia osoitteeseen sihteeri(at)sksk.fi

Laita viestiin seuraavat tiedot:

- Nimi, puhelinnumero ja sähköpostiosoite
- Paikkakunnat joissa trimmaat
- Nypitkö, teetkö koti-/näyttelytrimmejä, kotikäyntejä yms.

Lähettämällä nämä tiedot annat luvan julkaista tiedot SKSK ry:n kotisivulla trimmaajalistalla ja tallentaa ne palveluun.

Trimmaajia (karttalinkki)

Nimi Paikkakunta Yhteystiedot Koti-
trimmit
Näyttely-
trimmit
Koti-
käynnit
Kommentteja
Pirita  Halme Haarajoki 040-724 9511, kennelenyos@gmail.com X X   Rullaus, nypintä, siistimiset, ajelut
Nathalie Karakko Rovaniemi (ajoittain Kolari, Pello) 040-524 0715, nathalie.karakko@gmail.com X     Nyppimällä kotirimmit ja väliputsit
Jaana Lahti Jämsä 040-578 4096, jaana.lahti@pp3.inet.fi X     Nypintä, ajelut ja siistimiset
Laura Touhonen Vantaa 045-652 0876, laura.touhonen@gmail.com X X X Nypintä

Marjukka Marttila

 Kauhajoki 040-138 2838  marjukka.marttila@gmail.com    Rullaus, nypintä & siistimiset 
Arsi ja Tiina Tiitinen Palokka (Jyväskylä)  040-736 9447  X  

 

Tiina Sippola Hausjärvi, Riihimäki ymp. 040-5415907, tiina.sippola@hotmail.com X X   Nypintä & ajelu
Leena Seppänen Espoo/Pälkäne 040-5231572, leena.seppanen@gmail.com X   X  
Timo Salminen Kangasala  040-1480355 X X   Kotitrimmit myös muille roduille ja trimmivälineiden teroituspalvelut jäsenhintaan
Mari Lindholm Aura kk

050-9112266, kennel.agorian@gmail.com

X X X Nypintä, rullaus, ajelut ja siistimiset
Susanna Päivätie Vantaa 040 5578254
susanna@daywayskennel.fi
 
X X X
(Vantaa ja lähialueet)
Nypintä, ajelut ja siistimiset
Anna Pukkila Ylöjärvi/
Hämeenkyrö
044-9188492, anna.pukkila@gmail.com X X X

Nypintä, rullaus, ajelut,pesu ja näyttelytrimmaukset myös suursnautserit

Mari Rydenfelt Urjala/Turenki 040-669 6411, mari.rydenfelt@gmail.com X X  

Nypintä, ajelut ja

siistimiset

Susanna Snellman  Hyvinkään ymp. 040 578 9937
susanna.snellman@netti.fi
X   X nypintä, ajelu. siistimiset, rullaus
Tiina Peltonen

Vantaa (pk-seutu)

040 7440553
tiina14.peltonen@elisanet.fi
X X   nypintä,rullaus, siistiminen, ajelut
Maiju Rautio Nivala 0400 127203
ruttuhertta@gmail.com
X     nypinnät, koneajelut ja siistimiset, myös muut pienet
rodut
Petra Parviainen-Tohmo Hamina & lähialueet 040 1411 380 X X X (100km säteellä Hamina) Nypintä, rullaus, välisiistimiset, ajelut, pesu, kynnet
Nadja Leino Vantaa 044 3123485, igroom@yandex.com X X   Nyppiminen,  koti-  ja näyttelytrimmaus
Laura Rajala Klaukkala + lähialueet laura.rajala@kymp.net X   X siistimiset myös
Minna Mård Lohja / Nummi-Pusula greedyrascals@gmail.com X X   Nypinnät, ajelut